Zpět na témata

svítí ABS+ ASR
FIAT Ducato Van (250_, 290_)

  • FIAT Ducato Van (250_, 290_) 120 Multijet 2,3 D
    @72john Jul 09, 2021
    Člen
    Ahoj lidi stále mi svítí ABS+ASR !! Zapnu klíček a nesvítí ujedu pár metru a zase se rozsvítí neví někdo prosím co s tím ??? díky za odpověd 
    Odpovědět

    Zahájena

    09.07.21

    Posl. odpověď

    05.05.22

    Odpovědi

    6

    Zobrazení

    796

  • @iau Feb 10, 2022
    Člen
    Dobrý den, povedlo se vám to vyřešit? Já už to mám skoro rok, bylo to ve dvou servisech, celkem šestkrát, někdy to jen vyresetovali, někdy hledali závadu. Vždy vítězoslavně mysleli, že to našli, ale po 30 km to naskočilo znovu. Stalo se mně to poprvé 20 km po minutovém hlubokém prohrabávání ve štěrku při rozjezdu, museli mně z toho dostat kámoši. V servisu je vždy upozorňuji na to intenzivní prohrábnutí, že se mohly poškodit čidla, ale stále hledají úplně jinde – vyměněné svíčky, čištění váhy vzduchu, lambda sonda – tu už chtějí měnit podruhé… 
    Nic zatím nepomohlo. Jedná se o značkový servis Toyota (mám T Verso), kde bych opravdu čekala kvalitnější diagnostiku. 
    Děkuji. 
    Odpovědět
  • @user_772423 Feb 22, 2022
    Člen
    Také se mi to kdysi stalo…dával jsem to do servisu, pak chvíli klid no a po nějaké době to zas furt blikalo, tak už jsem s tím nic nedělal… prostě asi blbly kontrolky. Jak u vás už se vám s tím něco podařilo udělat? 
    Odpovědět
    • @iau @user_772423 Feb 23, 2022
      Člen
      Jenže podle všeho, když to svítí, tak jsou vyřazeny stabilizační systémy – nefunguje ABS, ASR… Zkoušela jsem prudké brždění na náledí, a brzdový pedál “nekopal”, při rozjezdech na hladkém povrchu protočím kola. Takže bych to měla ráda opravené, jezdím do zasněžených hor, bydlím na venkově, kde se nesolí. 
      Minulý týden mně vyměnili podruhé tu lambdu, i když jsem protestovala, že tahle oprava už proběhla před rokem v jiném servisu (a že byla zbytečná) –  a vydrželo to celých 68 km. Tak jsem objednaná na další, tuším již šestý pokus.     
      Odpovědět
    • @user_933810 @iau Apr 21, 2022
      Člen
      Mám stejný problém už rok , už vám to někdo dokázal opravit.
      Odpovědět
    • @iau @user_933810 May 05, 2022
      Člen

      Tak už je to asi opraveno. Po té opravě jsem už najela cca 2000 km a kontrolky se zatím nerozsvítily, tak snad už bude klid (předtím to začalo svítit po každé nesprávné opravě do max. 200 km). Byla to zadní lambda sonda.  

      Odpovědět
  • @iau May 05, 2022
    Člen
    Tak už je to asi opraveno. Po té opravě jsem už najela cca 2000 km a kontrolky se zatím nerozsvítily, tak snad už bude klid (předtím to začalo svítit po každé nesprávné opravě do max. 200 km). Byla to zadní lambda sonda.  
    Odpovědět

Příspěvky mohou komentovat registrovaní uživatelé

Nainstalujte si aplikaci AUTODOC CLUB!

Váš osobní správce nákladů na auto, tipy na údržbu auta, připomínky o nadcházejících událostech a servisních intervalech, pokyny k svépomocné opravě - vše ve vašem smartphonu.

Autodoc CLUB app qr-code
Skenovat

Pro stažení aplikace:

Autodoc CLUB App icon