Jak skladovat letní a zimní pneumatiky

Jak skladovat letní a zimní pneumatiky

Tip 1. Najděte si vhodné místo

Pneumatiky je třeba skladovat na suchém, čistém, dobře větraném místě. Teplota by měla být mezi 10 °C a 25 °C. Ujistěte se, že pneumatiky nejsou vystaveny slunečnímu záření: UV záření ničí gumu. Vlhkost vzduchu by měla být asi 50-60%. Pokud je vyšší, místnost pravidelně větrejte.

Tip 2. Označte si pneumatiky, abyste příště věděli, jak je správně nainstalovat

Po odstranění pneumatik je označte tak, abyste poznali směr rotace kola a umístění kola na vozidle. Opětovná instalace bude následně mnohem jednodušší.

Tip 3. Před skladováním pneumatiky vyčistěte

Z běhounu odstraňte kamínky, pneumatiky omyjte a vysušte, a natřete je speciální směsí na ochranu gumy před vysušením. Dodržte pokyny uvedené na produktech péče o auto. Nepoužívejte nevhodné sloučeniny – vedlo by to k předčasnému opotřebení pneumatiky.

Tip 4. Pneumatiky uložte do správné polohy

Pokud budete pneumatiky skladovat, aniž byste je odstranili z ráfků kol, uložte je horizontálně. Pneumatiky můžete naskládat jednu na druhou. Chcete-li ušetřit prostor, každou pneumatiku můžete pověsit samostatně. Pokud skladujete pneumatiky bez ráfků, nedávejte je horizontálně, a nevěšte je, protože by to mohlo vést k zhoršení přilnavosti a k zrychlenému opotřebení běhounu. Pneumatiky skladujte ve vertikální poloze. Použijte na to raději půlkruhový konkávní povrch jako podporu, aby se pneumatiky nezdeformovali. Alespoň jednou za měsíc pneumatiky otočte.

Tip 5. Použijte speciální tašky na skladování

Tašky pomohou ochránit pneumatiky před špínou, vlhkostí a poškozením. Používejte pouze tašky určené pro tento účel, protože uvnitř obyčejných plastových tašek nebo pytlů na odpad se může hromadit kondenzace, což povede k poškození pneumatiky. Kupte si tašky na skladování pneumatik

Tip 6. Ochraňte pneumatiky před mrazem

Pokud nemůžete během zimy pneumatiky skladovat ve vyhřáté místnosti, natřete je speciálním ochranným nátěrem. Zabrání to vzniku prasklin vlivem působení nízkých teplot.

Tip 7. Použijte služby profesionálního skladiště pneumatik

Pokud nemáte vhodné místo na uskladnění pneumatik, použijte na to skladovací služby. Předtím si ovšem dobře přečtěte smlouvu: měla by obsahovat údaje o teplotě, vlhkosti a jiných podmínkách skladování.

Váš profil je váš osobní asistent.

Sleduje výdaje na auto, zapisuje do servisní knihy a plánů výměny dílů a ukládá oblíbené materiály, poznámky a dokumenty