Jak vybrat správnou dětskou autosedačku pro vaše dítě

Jak vybrat správnou dětskou autosedačku pro vaše dítě
 Výběr autosedačky: 7 kroků 
 1. Zohledněte věk a hmotnost vašeho dítěte. Tyto faktory určí, kterou skupinu produktu budete potřebovat. Dětské autosedačky se dělí na 5 hlavních skupin.

  • Skupina 0  Věk: do 6 měsíců. Hmotnost: do 10 kg. Tato dětská autosedačka vypadá jako přenosný kočárek pro dítě s vnitřním postrojem. Je to vlastně nosič, ve kterém dítě leží naplocho, a zajišťuje se pomocí konektorů Isofix nebo bezpečnostních pásů na zadních sedadlech.
  • Skupina 0+  Věk: do 1 roku. Hmotnost: do 13 kg. Jsou to autosedačky, které se instalují proti směru jízdu pomocí bezpečnostních pásů nebo konektorů Isofix. Jejich design je podobný nosičům ve tvaru misky s vnitřním postrojem a rukojetí.
  • Skupina 1  Věk: 9 měsíců – 4 roky. Hmotnost: 9-18 kg. Tyto autosedačky se používají, když už dítě umí sedět samo. Tyto autosedačky mají postroj nebo štít proti nárazu, a také mohou mít opěradlo s nastavitelným náklonem.
  • Skupina 2-3  Věk: 3-12 let. Hmotnost: 15-25 kg. Jsou to vlastně podsedáky bez vnitřního integrovaného postroje. Namísto něho se používají bezpečnostní pásy auta, které dítě udrží na svém místě. Autosedačky jsou vybaveny speciálními vodícími prvky pro bezpečnostní pásy. Někteří výrobci nabízejí autosedačky, které jsou mírně nakloněné, ale většina z nich má tvar písmene L.
  • Skupina 3  Věk: 6-12 let. Hmotnost: 22-36 kg. Jsou to dětské podsedáky s loketními opěrkami pro děti vyšší než 135 cm. Tyto podsedáky nemají opěradlo a upevňují se pomocí bezpečnostních pásů auta, které je třeba převést přes speciální vodicí prvky.
   Univerzální produkty jsou vhodné pro děti několika věkových skupin. Tyto autosedačky jsou obvykle cenově dostupnější.
 2. Zohledněte výšku dítěte.
  • Skupiny 0 a 0+ – hlava dítěte nesmí přečnívat nad autosedačku.
  • Skupiny 1-3 – hlava dítěte může přečnívat nad opěrkou hlavy nejvíce o třetinu. Vrchní část bezpečnostního pásu nesmí být pod linií ramen dítěte.
 3. Vyberte si autosedačku s bočními ochrannými prvky chránícími hlavu a ramena. Výrazně se tím zvýší míra bezpečnosti dítěte v případě bočního nárazu do auta.
 4. Zvolte si autosedačku s jednoduchou údržbou. Dbejte hlavně na materiál čalounění autosedačky a zkontrolujte, zda se dá jednoduše odstranit na účel umytí nebo vyprání.
 5. Pokud je vaše auto nemá, kupte si ochranné potahy na přední sedadla. Jinak si bude vaše dítě dávat nohy na opěradlo předních sedadel a výrazně ho zašpiní.
 6. Jestliže má sedadlo upevnění Isofix, zkontrolujte si dokumentaci produktu a ujistěte se ohledně kompatibility se značkou a modelem vašeho auta.
 7. Vyberte si produkty od známých výrobců. Tito výrobci utrácejí mnoho peněz na výzkum bezpečnosti dítěte v autě, takže vyrábějí autosedačky, které nejúčinněji ochrání malé pasažéry.
  Váš profil je váš osobní asistent.

  Sleduje výdaje na auto, zapisuje do servisní knihy a plánů výměny dílů a ukládá oblíbené materiály, poznámky a dokumenty