Oprava autoelektriky

Oprava elektrického systému auta je soubor kroků zaměřených na zaručení hladké funkčnosti všech elektrických zařízení ve vozidle. Jejich správná funkčnost je kritická pro bezpečnou a pohodlnou jízdu.

Některé autoservisy, které nabízejí služby opravy elektrického systému auta, také provádějí obnovení vybavení vozidla.

Jednou z nejžádanějších služeb pro auto z této oblasti je obnovení funkčnosti autobaterie. Umožňuje to obnovení původní kapacity autobaterie a prodloužení její životnosti. Práce zahrnuje vyčištění svorek a odsíření desek autobaterie, což se obvykle uskutečňuje použitím speciálního zařízení.

Mnoho autoservisů nabízí opravu alternátoru. Zahrnuje to výměnu kartáčů, ložisek, kluzných kroužků, usměrňovače, diodového můstku, vinutí rotoru a statoru atd. V některých případech se komponenty alternátoru mohou pískovat. 

V rámci startéru se instalují nové uhlíkové kartáče, solenoid, ložiska, jednosměrné ozubení spojky, případně se vymění ozubený kroužek setrvačníku. 

Oprava elektrického systému auta zahrnuje údržbu zapalovacího systému, kam patří instalování nových zapalovacích svíček, zapalovacích cívek, vysokonapěťových vodičů, zapalovacího modulu, rozdělovače zapalování atd.

Zaměřit se je třeba na zaručení správné funkčnosti elektrického vedení. Pokud je vedení poškozeno, může být nutné vyčistit kontakty, vyměnit poškozené kabely a konektory a utáhnout závitová spojení. 

 Vylepšení obvykle zahrnuje instalaci těchto zařízení: 
 • i Systém alarmu. Chrání vozidlo před neoprávněným vstupem a krádeží.
 • i Xenonová světla. Poskytují jasnější a účinnější osvětlení. Jejich instalace zahrnuje povinnou výměnu standardních sestav předních světel, montáž balastů a integraci do elektrického systému vozidla. 
 • i Mlhová světla. Instalují se do továrně připravených otvorů v nárazníku namísto krytů. Pokud výrobce tyto otvory nezahrnul do designu vozidla, otvory je třeba vyříznout.
 • i Audio systém do auta. Zahrnuje to instalaci reproduktorů a zesilovačů, a instalaci vodičů. Pro získání zvuku nejlepší kvality je třeba provést výpočty pro zaručení správného umístění každé součástky audio systému.

Komentáře - 2

 • @user_305103
  07.01.2023 18:03
  Člen

  Prosím poraďte kde hledat závadu: nejde zadní stěrač u Dácie Sandero Stepway,
  pojistka pro zpátečku a stěrač je dobrá k motoru do svorek nejde proud.

 • @V.
  08.03.2023 13:59
  Člen

  Je třeba zkontrolovat kabeláž, která jde k zadnímu stěrači, nejspíš se někde zlomil.

Váš profil je váš osobní asistent.

Sleduje výdaje na auto, zapisuje do servisní knihy a plánů výměny dílů a ukládá oblíbené materiály, poznámky a dokumenty