AUTODOC FÓRUM / Diskuze o autech podle značky / HONDA / Chrastění převodu u studeného startu

Zpět na témata

Chrastění převodu u studeného startu
HONDA HR-V (RU)

  • @user_2234278 Feb 11, 2024
    Člen
    Ahoj všem,
    chtěl jsem se podělit o frustrující zkušenost jednak ze svou Hondou HRV z 2017 ale take s přístupem Hondy. Již od začátku kdy jsem v roce 2017 vůz koupil, během studených startů sporadicky (1:5až10) lze slyšet kovové chrastění po dobru 1 až 2 s. Jedná se o velmi podobný zvuk, jako u klasické manuální převodovky uslyšíte, když se pokusíte zařadit rychlost beze spojky, tedy zvuk naražení zubů ozubeného kola. Není třeba dodávat, že je to stěží akceptovatelný projev. Teprve tento rok můj autorizovaný servis mi sdělil, že Honda našla příčinu a řešení, a jelikož mám prodlouženou záruku, Honda uhradí potřebné díly, ale práci si musím uhradit sám (cca 5 tisíc). Obrátil jsem se na Hondu ČR s tím, že nepovažuji správné, abych musel hradit designově výrobní problém (i Honda potvrzuje, že se vyskytuje v určitém měřítku a nejedná se o problém, který pozoruji jen já). Honda mi opakovaně odpovídá a trvá na tom, že si mám práci hradit sám. Po frustrujících vibracích svého CVT u 2000RPM, které jsem řešil snad rok, je to další veliké mínus ze strany Hondy. Je to má čtvrtá Honda, a vidím, že důvody, proč jsem se této značky držel již možná vymizely. Máte-li podobný problém, prosím o kontakt.
    Díky,
    David 
    Odpovědět

    Zahájena

    11.02.24

    Posl. odpověď

    11.02.24

    Odpovědi

    0

    Zobrazení

    44

Příspěvky mohou komentovat registrovaní uživatelé

Nainstalujte si aplikaci AUTODOC CLUB!

Váš osobní správce nákladů na auto, tipy na údržbu auta, připomínky o nadcházejících událostech a servisních intervalech, pokyny k svépomocné opravě - vše ve vašem smartphonu.

Autodoc CLUB app qr-code
Skenovat

Pro stažení aplikace:

Autodoc CLUB App icon