AUTODOC FÓRUM / Diskuze o autech podle značky / SKODA / Kolisani otaček Octavia2 RS nafta 125 kW

Zpět na témata

Kolisani otaček Octavia2 RS nafta 125 kW
SKODA Octavia II Combi (1Z5)

  • SKODA Octavia II Combi (1Z5) 2.0 TDI
    @user_1218498 Oct 31, 2022
    Člen
    Skoda Octavia 2 RS 125 kW nafta, kolísání otáček motoru
    Dobrý den,měl jsem příhodu během jízdy do kopce. Vylétly mi neřízeně otáčky motoru. Vypnul jsem klíček asi při 4500 ot/min a auto zastavilo. Odvezl jsem ho dom na plataku. Doma jsme to vyzkoušeli a asi pri 2000 ot/min opět vyletěly.   Kontrola turba OK, ale v oleji bylo cca 4 l nafty.  Tak že jsem koupil 4 vstrikovače z bouraného RS typ BMN a povyměnovali jsme gumičky, zkontrolovali vše a motor vrčí. Spotřeba spadla na na 3,5 l/100 km. To je užasné. Bohužel při volnoběhu je slyšet mala nepravidelnost chodu a při měření emisí při vyssich otačkách v rovnoměrnýcg intervalech padaji cca o 100 ot/min otačky. Jako by tikal.
    Nematě někdo prosím nějaký nápad, než vyházím strikovače a odvezu je na stolici přezkoušet ???  Během jizdy v zatěži kolisani nepozoruji. A spotřeba je boží.
    Ondra
    Odpovědět

    Zahájena

    31.10.22

    Posl. odpověď

    31.10.22

    Odpovědi

    0

    Zobrazení

    277

Příspěvky mohou komentovat registrovaní uživatelé

Nainstalujte si aplikaci AUTODOC CLUB!

Váš osobní správce nákladů na auto, tipy na údržbu auta, připomínky o nadcházejících událostech a servisních intervalech, pokyny k svépomocné opravě - vše ve vašem smartphonu.

Autodoc CLUB app qr-code
Skenovat

Pro stažení aplikace:

Autodoc CLUB App icon