AUTODOC FÓRUM / Diskuze o autech podle značky / VW / Výměna zadních brzdových destiček

Zpět na témata

Výměna zadních brzdových destiček
VW GOLF PLUS (5M1, 521)

  • @user_2526402 May 14, 2024
    Člen
    Dobrý den. Včera jsem si chtěl vyměnit brzdové destičky. Na předni ose v pohodě, na zadni jsem vše sundal a chtěl pomoci utahováku zatlačit manžetu aby se nové destičky věšly.  Bohužel se to po nějaké době zastavilo a dále nechtělo pustit. Nádobku s brzdovkou jsem měl v motorovém prostoru otevřenou. Nevíte jak povolit ten tlak ktery mi nedovoli (kvůli tlouštce) nasadin nové destičky? Děkuji za radu. 
    Odpovědět

    Zahájena

    14.05.24

    Posl. odpověď

    14.05.24

    Odpovědi

    6

    Zobrazení

    61

  • VW | GOLF PLUS (5M1, 521)
    @Seencephe May 14, 2024
    Člen
    Povolte odvzdušňovací šroub brzdového třmenu a tlak klesne.

    Odpovědět
  • @user_2526402 May 14, 2024
    Člen
    To jsem se pokoušel ale měl jsem strach abych nestrhnul závit. Pokusím se znovu. Předpokládám, že vyteče trochu kapaliny. Takže pak stačí doplnit a hotovo? Musí se pak nejak odvzdušňovat? Děkuji za rady 🙏
    Odpovědět
  • VW | GOLF PLUS (5M1, 521)
    @Seencephe May 14, 2024
    Člen
    Ano, musíte doplnit brzdovou kapalinu do nádržky a odvzdušnit systém.
    Odpovědět
  • @user_2526402 May 14, 2024
    Člen
    Dobře. Poslední dotaz prosím, když jsem auto koupil, mělo prasklou nadobku na vodu do ostřikovačů. Nechápu jak se tohle někomu podaří. Ale samozřejmě chci ji vyměnit. Nádobku už mám jen nevím jestli to pujde spodkem auta nebo to mám nechat na někom v servisu? Kudy je tam nejlepší přístup? Děkuji moc za pomoc a odpovědi. 
    Odpovědět
  • VW | GOLF PLUS (5M1, 521)
    @Seencephe May 14, 2024
    Člen
    Pro výměnu, musíte odstranit nárazník.
    Lepší výměnu provést v servisu.
    Odpovědět
  • @user_2526402 May 14, 2024
    Člen
    Děkuji moc!
    Odpovědět

Příspěvky mohou komentovat registrovaní uživatelé

Nainstalujte si aplikaci AUTODOC CLUB!

Váš osobní správce nákladů na auto, tipy na údržbu auta, připomínky o nadcházejících událostech a servisních intervalech, pokyny k svépomocné opravě - vše ve vašem smartphonu.

Autodoc CLUB app qr-code
Skenovat

Pro stažení aplikace:

Autodoc CLUB App icon