10 základních nástrojů pro opravu auta

10 základních nástrojů pro opravu auta

 Máte to ve své garáži? 

  1. Momentový klíč. Tento nástroj aplikuje určitý točivý moment na závitové upevňovací prvky. Používáním tohoto nástroje se snižuje riziko poškození vlivem aplikace příliš velké síly.

  2. Ráčnový klíč. Tento nástroj je vytvořen tak, aby během odšroubovávání nebo utahování upevňovacích prvků nebylo nutné odstraňovat daný nástroj. Díky tomuto nástroji můžete pracovat se šroubovými spoji i v těsném prostoru.

  3. Kombinovaný montážní klíč. Na jednom konci má otevřený tvar písmene U, a na druhém konci uzavřen boxový tvar. Poskytuje bezpečné uchopení upevňovacího prvku. Je typický jednoduchostí designu a nízkou cenou.

  4. Vratidlo. Tento jednoduchý nástroj vám pomůže poprat se s pevně zašroubovanými spoji.

  5. Nástrčné nástavce. Jsou to nástavce, které se mohou dát na vratidla, ráčnové klíče, šroubovací pistole nebo jiné nástroje. Umožní vám rychle zašroubovat nebo vyšroubovat jakýkoliv druh závitového upevňovacího prvku.

  6. Plochý šroubovák. Tento nástroj je potřebný hlavně při šroubování a odšroubovávání závitových upevňovacích prvků. Užitečný je zejména v případě, že k dispozici není žádné elektrické ani pneumatické vybavení. Je to levný nástroj, který zabere minimum místa na skladování.

  7. Křížový šroubovák. Tento nástroj má stejné výhody, jako ten předchozí.

  8. Gumové kladivo. Tento ruční nástroj se používá na vyrovnávání, montáž a demontáž křehkých dílů. Používá se i při práci se sekáčem nebo dlátem nebo s jiným nástroji, aby se nepoškodila rukojeť.

  9. Montážní páka. Tento nástroj vám umožní odstranit kovové díly a poškozené konstrukce. Prodává se v různých velikostech.

  10. Drátěný kartáč. Drátěný kartáč se používá k čištění kovových povrchů. Ním můžete velmi rychle odstranit starou barvu, rez a špínu.
[Celkem: 0   Průměr: 0/5]