AUTODOC FÓRUM / Diskuze o autech podle značky / OPEL / Při studeném motoru lehké cukání

Zpět na témata

Při studeném motoru lehké cukání
OPEL Astra G Sedan (T98)

  • @user_1758344 Jul 24, 2023
    Člen
    Dobrý den.
    Poprosím o radu. Při studeném motoru (v zimním období je to nejhorší) mě po nastartování u Opel Astra G (2001, benzín, obsah 1,8 – 92 kw) vůbec nedrží otáčky na volnoběh a lítají z 500 až klidně na 3000 otáček dokud se nezavře sytič. Pak se to lehce uklidní. Poté při jízdě na lehký plyn motor poškubává. Pokud sešlápnu plyn více, jde auto normálně do tahu a neškube, ale při lehkém plynu škube. Po zahřátí na 90´ a ujetí několika kilometrů motor škubat přestane a je vše ok… Má s tím prosím někdo zkušenost a dokázal by mi poradit ? Děkuji…
    Odpovědět

    Zahájena

    24.07.23

    Posl. odpověď

    31.07.23

    Odpovědi

    4

    Zobrazení

    217

  • OPEL | Astra G Sedan (T98)
    @Thenthen Jul 25, 2023
    Člen
    Rozsvítí se kontrolka motoru? Domnívám se, že je problém v palivovém systému nebo v systému přívodu vzduchu, případně je netěsnost.
    Odpovědět
    • @user_1758344 @Thenthen Jul 25, 2023
      Člen
      Kontrolka motoru nesvítí… Pokud by byla někde netěsnost, tak by to asi poškubávalo i při velkém sešlápnutí plynu (myslím si), ale to pak právě neškube. Domnívám se, že to má taky zřejmě souvislost s přívodem vzduchu, ale zatím jsem nezjistil, co konkrétně…
      Odpovědět
  • OPEL | Astra G Sedan (T98)
    @Thenthen Jul 25, 2023
    Člen
    Myslím že je lepší provést diagnostiku auta a pak  se zjisti.
    Odpovědět
    • @user_1758344 @Thenthen Jul 31, 2023
      Člen
      To se už právě dělalo, bohužel to právě nic neukázalo.
      Napadalo mě, jestli nemůže být špatná klapka sání, nebo špatná váha vzduchu, ale to by právě zase ukázalo něco na té diagnostice…
      Odpovědět

Příspěvky mohou komentovat registrovaní uživatelé

Nainstalujte si aplikaci AUTODOC CLUB!

Váš osobní správce nákladů na auto, tipy na údržbu auta, připomínky o nadcházejících událostech a servisních intervalech, pokyny k svépomocné opravě - vše ve vašem smartphonu.

Autodoc CLUB app qr-code
Skenovat

Pro stažení aplikace:

Autodoc CLUB App icon