Kontrola auta před výletem

Kontrola auta před výletem

Kontrola auta před road tripem pomáhá snížit riziko náhlé poruchy během cestování, a zvyšuje míru pohodlí a bezpečnosti během výletu. Skládá se z komplexního a rychlého zhodnocení stavu hlavních systémů vozidla.   

 Kontrola auta před road tripem obvykle zahrnuje tyto služby pro auto: 
  • i Kontrola hladiny servisních kapalin. Nízká hladina motorového oleje způsobuje suché tření a poškození hlavních dílů motoru. Nízká hladina chladicí kapaliny vede k přehřívání motoru. Nedostatek brzdové kapaliny prodlužuje brzdnou dráhu vozidla. Prázdná nádržka na vodu do ostřikovačů může způsobit špatnou viditelnost, což může vést k nehodě. Kromě kontroly hladiny kapalin je vhodné zkontrolovat i jejich stav a podle potřeby je kompletně vyměnit.
  • i Kontrola úniků. Zahrnuje to kontrolu těsnění a svorek, a také palivového, olejového a brzdového potrubí.  
  • i Kontrola světel. Používání vozidla s poškozenými potkávacími/dálkovými světly, zadními světly, směrovkami, brzdovými světly nebo bočními světly není povoleno.
  • i Kontrola zavěšení kol a samotných kol. Na stavu těchto komponentů závisí ovladatelnost vozidla, hladkost jízdy a stabilita při manévrování. Doporučuje se zkontrolovat funkčnost pružin, tlumičů, ramen zavěšení kol, gumových silentbloků, vzpěr stabilizátorů a jiných dílů. K tomuto účelu se používají speciální testovací lavice.  
  • i Vyrovnání kol. Má pozitivní vliv na ovladatelnost vozidla, snižuje riziko smyku při zatáčení a brání předčasnému opotřebení pneumatik.
  • i Kontrola elektrického systému vozidla. Jednoduché startování motoru a bezproblémový provoz elektrických zařízení není možný bez správně funkční autobaterie, startéru a alternátoru. 

Kromě toho kontrola auta před road tripem zahrnuje změření tlaku v pneumatikách a změření hloubky běhounu. Tyto parametry mají vliv na přilnavost na vozovku, brzdnou dráhu, ovladatelnost a úsporu paliva vozidla.  

Také je třeba zhodnotit stupeň opotřebení brzdových destiček a kotoučů, a zkontrolovat, zda se vodící kolíky třmenů a písty volně pohybují. Opotřebované součástky se musí vyměnit.  Na webové stránce AUTODOC inzerce vždy ve vašem okolí najdete službu pro auto, kterou potřebujete. Je to pohodlné, protože vám to ušetří čas. V případě, že chcete poskytovat služby kontroly auta před road tripem, na této webové stránce můžete zdarma vytvořit váš inzerát.

Komentovat

Your email address will not be published. Required fields are marked *